Категорії та Позначки у WordPress

У цій статті ви дізнаєтесь про різницю між категоріями та позначками (тегами) в WordPress та як їх використовувати, щоб допомогти читачам знайти відповідний вміст на сайті.

Категорії та теги в WordPress – це те, що ви, завжди знайдете на правій бічній панелі  під час написання чи редагування публікації. Саме категорії та теги мають набагато більше значення, коли мова йде про організацію контенту на вашому сайті, а також про SEO.

Вони являють собою два основних способи групування контенту на сайті з використанням CMS WordPress. Простіше кажучи, категорії – це загальні ярлики, тоді як теги – більш конкретні.

Тож давайте, спробуємо розібратись.

Категорії в CMS WordPress

Якщо сказати по простому, категорії – це загальний метод групування контенту на сайті WordPress. Категорія символізує тему або групу тем, які певним чином пов’язані між собою.

Буває і так, що  публікація може належати до декількох категорій одночасно. Але це, не найкраща ідея призначати одній публікації, 2 чи 3 категорії. Сенс у тому, щоб ваш контент був акуратно організований таким чином, щоб полегшити доступ читачеві, до пошуку потрібної йому інформації.

Для того, щоб відредагувати категорії на сайті, перейдіть до Записи –  Категорії. Тут ви можете, редагувати та створювати нові категорії.

Припустимо, ви запускаєте власний блог. У вас на сайті, будуть такі категорії, як автомобілі, мотоцикли, катери, тощо. Ці категорії можна створити, прописавши кожній конкретній наступну інформацію:

  • назву
  • частину посилання (slug) – версія назви для url в латиниці (наприклад автомобілі – url може бути avtomobili)
  • вказати чи це батьківська категорія чи ні (категорія автомобілі, може мати дочірні категорії, наприклад легкові, вантажні)
  • опис

Інший метод створення категорій, безпосередньо під час написання публікації, у праві частині панелі (сайт бару), у блоці категорії:

Позначки (теги)

Теги, вони ж позначки є чудовим механізмом, якщо ви хочете описати вміст публікації за певними ключовими словами. Просто виберіть декілька слів, які найкраще описують дану публікацію.

Основна відмінність категорій і тегів полягає в їх способі використання. Якщо по простому,  категорії використовуються у якості, так би мовити, жанру запису. Теги, використовуються для більш глибшого, точнішого опису певного запису, вказують на окремі речі, про які йдеться у публікації. Тому у вас є змога, навіть рекомендується,  використовувати декілька позначок в одному записі.

Щоб редагувати та додати нові позначки, у бокову меню перейдіть до Запити  –  Позначки:

Другий варіант, як і з категоріями, ви можете додати позначки, під час редагування чи написання публікації в блозі.

В цій короткій статті, ми з вами коротко пройшлись по категоріями та позначками у CMS WordPress, і розібрали різницю між ними. Тепер ви розумієте як саме їх використовувати при написанні вашої публікації на сайті. 

В наступній статті, ми за допомогою сторінок, створимо меню на сайті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to top