Основи пошукової оптимізації. Що таке SEO.

Вам часто, на просторах інтернету, зустрічається абревіатура SEO, SEO оптимізація, SEO просування, тощо. Давайте розбиратись, що вони означають. Так от, SEO (Search Engine Optimization) – це оптимізація, під пошукові системи. Якщо детальніше, це ряд дій, спрямованих на поліпшення позицій сайту в видачі пошукових систем по певних запитах.

Ми з вами, кожного дня, тою чи іншою мірою, використовуємо пошукові системи у повсякденному житті. На сьогодні, в Україні, найбільш популярною пошуковою системою є Google. Існують і інші пошукові системи, такі як Yahoo, Bing, Yandex, які популярні в інших країнах.

Наприклад, якщо нам потрібно придбати мобільний телефон, певної марки, з потрібними нам характеристиками у певному місці, то ми, в пошуковій системі вводимо, до прикладу – купити iphone 10 у Львові. Після чого, пошукова система, видає нам найбільш відповідні результати до даного запиту, спираючись на свої правила, фактори ранжування, результатів.

Розберемо із середини, та ознайомимось як саме це працює.

Індексація

Процес сканування вашого сайту пошуковими системами, для того, щоб ваш сайт був доступний в пошуковій видачі називається процесом індексації. Для цього, пошукові системи використовують своїх, так званих, роботів павуків. Завдання яких, здійснювати обхід всієї мережі Інтернет, переходити з одного сайту на інший, за посиланнями, що розміщуються на сайтах. Після того, як пошуковий робот здійснив обхід певного сайту, результати сканування, він зберігає у своїй базі, яка має назву пошукова. Час до часу, відбувається перезавантаження цієї, пошукової бази (поширена назва – апдейт). Саме, по завершенню апдейту, можна отримати нові результати пошукової видачі вашого сайту, сторінок чи певних статей, що були оптимізовані під певні пошукові запити. Тобто, не існує пошуку в мережі інтернет в режимі реального часу. Пошук відбувається після чергового апдейту пошукових систем, які зберігають собі у базу, копію сторінок сайтів, які відвідали пошукові роботи. 

Ранжування

Коли користувач вводить пошуковий запит в пошукову систему, ця система чи це Google, чи це будь-яка інша, повинна миттєво вирішити, які саме сторінки показати користувачеві у відповідь. Саме цей процес відбору, впорядкування цих сторінок в результатах видачі, називається ранжування. Відбувається це на основі релевантності сторінки  (простіше кажучи, відповідності) до запиту користувача. Тобто, головним фактором є найбільша відповідність вмісту сторінки на запит та інтереси користувача. Як саме пошукові системи визначають релевантність сторінок?Відповідність сторінок визначається автоматично на основі формул, які враховують велику кількість властивостей документа. Про ці правила, ми детально поговоримо в одній з наступних статей – фактори визначення релевантності веб-сторінки. 

Декілька факторів ранжування cайту

Група факторів, що впливають на ранжування:

  • Технічні (швидкість завантаження сайту, кількість помилок в коді, параметри індексації)
  • Текстові (враховується наявність фраз, що відповідають запиту користувача, у тексті, заголовках, описі картинках)
  • Поведінкові фактори (час перебування відвідувачів на вашому сайті, чи повертаються знову, якщо так, то як часто)
  • Зовнішні (врахування наявності посилань на наш сайт з інших ресурсів, якість цих посилань)
  • Інші (наявність повної контактної інформації, фізична адреса, ціни, інформація про доставлення та оплату, тощо)

Коли доречно займатись SEO

Із SEO просуванням, не все так однозначно. Тому що, не кожен сайт, підходить для того, щоб займатись його просуванням. Однією з основних вимог, є те, щоб у вашій ніші, був присутній пошуковий попит та коли у вас великий сайт на якому багато сторінок. 

Тобто, ви можете оптимізувати і односторінковий сайт (landing page) під один чи декілька схожих пошукових запитів, але у даному випадку, ви обмежені щодо кількості запитів, під які ви можете спробувати зробити пошукову оптимізацію та кількості трафіку, який ви можете залучити у разі, якщо сайт буде займати високі позиції у видачі.

Також, однією з вагомих причин, щоб займатись seo просуванням, є той фактор, що ваш сайт не тимчасовий, і ви плануєте довго працювати над ним. Як правило, це він терміни від шести місяців і вище.

У випадку, коли ви готові вкладати час та ресурси у ваш сайт, без миттєвих результатів. Тут доречний, всім відомий вислів, що SEO – це не спринт, це марафон. Це декілька основних причин, для того, щоб розпочати займатись SEO просуванням вашого сайту.

З вищесказаного, можна зробити висновок, що для того, щоб отримати постійний потік трафіку на сайт, потрібно створити зручний сайт з корисною інформацією, який буде мати цінність для ваших відвідувачів. У наступній статті, ми детальніше поговоримо про індексацію сайту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to top