Огляд нового редактора CMS WordPress 5 – Gutenberg

Редактор Gutenberg

У цій статті ми швидко ознайомимось з новим редактором, представленим в WordPress 5. Його назва  – Гутенберг, і це зовсім новий спосіб створення багатих медіа сторінок і публікацій в CMS WordPress.

Весь досвід редагування був повністю перероблений, щоб додати нові інструменти майже на будь-який тип компонування, який вам може знадобитись.

Гутенберг вводить новий інструмент для WordPress, який називається блоками. За допомогою блоків ви можете вставляти, переставляти та стилізувати всі типи вмісту, без знання кодування.

Просто додайте новий блок на свою сторінку або запис, а потім зосередьтеся на створенні вмісту. Новий редактор на основі блоків змінить те, як виглядає ваш вміст відвідувачам. Це дозволить вам вставити різні види носіїв у будь-якому порядку, а потім переставити вміст як завгодно.

Кожен фрагмент вмісту міститься у власному блоці, що дозволяє легко редагувати, змінювати стилі та створювати власні макети, не будучи експертом-розробником чи дизайнером.

За замовчуванням Гутенберг включає понад десяток різних блоків, які представляють типи вмісту, які вам, мабуть, найбільше потрібні.

Гутенберг прямо з поля включає текстові блоки: як абзаци, заголовки, підзаголовки та цитати. Ви можете додавати мультимедіа, як-от фотогалереї зображень, великі зображення на повну ширину та відео- чи аудіофайли.

Але ви також можете створити власні макети з кількох стовпців, додати фрагменти коду, маркований чи нумерований список, кнопки тощо. Також існують сотні нових блоків, які створюються сторонніми розробниками щодня.

Як ви бачите, цей новий редактор на основі блоків, відкриває всілякі можливості, які просто не були доступні раніше.

Класичний редактор CMS WordPress (Classic editor)

Тепер, якщо вам не подобається новий редактор Гутенберг, або ви віддаєте перевагу більш звичному інтерфейсу, ви можете встановити класичний плагін редактора.

У головному навігаційному меню виберіть Плагіни – Додати новий.

Знайдіть плагін Сlassic Editor та натисніть кнопку Встановити.

Після завершення встановлення плагіну, натисніть Активувати.

Тепер, класичний плагін редактора відновлює попередню версію редактора WordPress та екрану редагування публікації, що дозволяє продовжувати використовувати більш звичний редактор.

У СMS WordPress, підтримка класичного редактора буде підтримуватись до 2021 року.

Тепер, коли ви знаєте, що таке Gutenberg, ви можете використовувати цей новий редактор для створення нових сторінок та публікації в WordPress.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to top