Як створити нову публікацію (запис) в СMS WordPress

В даній статті, ми ознайомимось з усіма функціями при додаванні нового запису та про те, як ви можете використовувати їх для створення кращого візуального контенту за допомогою редактора Gutenberg.

Створюємо свій запис

В адмін панелі WordPress, переходимо в головне меню, що знаходиться ліворуч, наводим курсор мишки на записи, обираємо –  Додати новий. Відкривається інтерфейс додавання запису (публікації).

Додавання заголовка

У поле Додати заголовок – вводимо заголовок нашого посту, наприклад – Як створити запис в WordPress.

Щоб додати вміст, потрібно додати блок відповідоно до вмісту, який ви бажаєте додати (текст, зображення, тощо). На екрані є кілька кнопок додавання блоку, які можна натиснути, щоб вибрати та додати блок, наатиснувши на + .

Також, ви можете знайти необхідний вам блок, ввівши його назву у рядок пошуку блоків. Наприкла зображення.

Усі елементи вмісту загорнуті в блок. Система WordPress постачається з блоками для всіх поширених елементів вмісту, такі як абзаци, стовпці, зображення, галерея, вставки шорт-кодів, віджети тощо.

Додавання зображень, відео та інших медіа

Ви можете додати зображення в публікацію, просто додавши блок зображення, а потім завантажити або обрати зображення з медіа бібліотеки, яке ви хочете додати. Ще один варіант, ви можете вставити зображення у ваш запис із іншого сайту за допомогою посилання на потрібне вам зображення.

Якщо ви хочете, щоб текст і зображення були в одному рядку, ви можете використовувати блок Медіа та текст. Цей блок допомагає розмісти текст біля зображення в WordPress. В цьому блоці, знаходиться елементи керування текстом та зображенням, тобто ви можете вирівнювати їх, відносно даного блоку так, як вам потрібно.

У редакторі WordPress є блок Галерея, який можна використовувати для відображення зображень у рядках та стовпцях із компонуванням сітки.

Вставка відео

За замовчуванням, редактор WordPress постачається з вбудованими блоками для всіх популярних провайдерів відео.

Ви можете просто скопіювати та вставити URL-адресу відео в блок абзацу, і WordPress автоматично перетворить його в блок з відео.

Не рекомендується завантажувати відео безпосередньо на ваш веб-сайт, оскільки це уповільнить роботу вашого веб-сайту.

Додавання категорій і тегів

WordPress дозволяє сортувати ваші публікації за категоріями та тегами. Ці таксономії допомагають вам упорядкувати вміст у розділи та теми. Знаходяться вони у правому стовпці, в розділі Налаштування документа. Вони також допомагають з SEO просуванням (про це ми поговоримо в окрім статті) та полегшують вашим користувачам пошук потрібного вмісту, який посортований за категоріями та позначками.

Додавання зображення

Головне зображення (також відоме як мініатюра запису) – це основне зображення статті, яке представляє вміст. Вони відображаються на вашому веб-сайті в одиночних дописах, на сторінках архіву блогу, а також на домашній сторінці сайту.

Ви можете додати пропоноване зображення до своєї публікації у правому стовпці в розділі Налаштування документа. Просто натисніть кнопку Встановити зображення запису, а потім виберіть з медіа бібліотеки або завантажте зображення, яке ви хочете використовувати.

Уривок

Уривки – це короткий зміст допису чи статті в блозі. Більшість тем WordPress можуть автоматично генерувати уривок з перших рядків вашої публікації. Однак цей автоматичний уривок не завжди може бути таким, як нам потрібно. У цьому випадку ви можете вручну його додати.

Це можна зробити, додавши його у вікно уривка, розташоване в колонці з налаштуваннями документа праворуч. За посиланням, нижче ви можете більш детально прочитати про уривки.

Зміна URL-адреси

За замовчуванням, українська версія WordPress не використовує SEO-дружні URL-адреси для своїх публікацій у блозі. Для автоматичного використання назви вашої публікації у якості url посилання нам потрібно встановити плагін транслітерації кириличних символів в латинські.

Поки, ви можете змінити його вручну. Є два способи зробити це. Ви можете натиснути на назву публікації, і ви помітите опцію змінити посилання над полем заголовка. Можна також змінити його на вкладці Постійне посилання під стовпцем налаштувань документа.

Статус і видимість

В даному блоці, вам доступні декілька функцій. Видимість – тут можна обрати, з декількох варіантів. Видимий усім, тільки адміністраторам та захищений паролем ( для перегляду, буде потрібен пароль)

Блок Опублікувати

Дає можливість відкласти опублікування статті на певну дату та час. Прикріпити на верх блогу – даний запис завжди буде розташований на самому верху вашого блогу, так би мовити, прикріплений.

Обговореняня (коментарі)

WordPress має вбудовану систему коментування, яка дозволяє користувачам залишати коментарі до вашої публікації. Ви можете вимкнути коментарі до окремих публікацій на вкладці Обговорення на вкладці Документ.

Властивості запису

Дозволяє обрати з поміж доступних варіантів даної теми, шаблон за яким буде відображатись дана стаття.

Параметри екрану

WordPress дозволяє показувати та приховувати панелі з екрана редагування. Для цього можна натиснути на меню з трьома крапками у верхньому правому куті екрана, а потім натиснути кнопку Параметри.

Вкладка Блок

Дозволяє працювати із текстом. Можна змінювати розмір тексту, створити буквицю та задати певний колір тексту.

Як ви змогли переконатись, у редакторі WordPress достатньо налаштуваннь та можливостей, щоб створювати контент зручно, вставляти спеціальні блоки, форматувати, змінювати розташування. 
Найкращим варіантом, щоб зрозуміти як працюють ці інструменти, – спробувати їх на практиці. Тому, гайда писати свою першу статтю:))

Далі ми дізнаємось про різницю між категоріями та позначками (тегами) в WordPress та про те, як їх використовувати, щоб допомогти читачам знайти відповідний контент.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to top