Основи JavaScript (ES6). Вступ.

Коротко, про головне із створення та розвитку JavaScript, на мою суб’єктивну думку.

JavaScript – ( об’єктно-орієнтована мова програмування) мета створення якої,  додати інтерактивність, динаміку на сторінки. На етапі створення, носила назву LiveScript, згодом була перейменована на JavaScript (на той час, була дуже популярна мова програмування як Java, це зовсім різні мови програмування, але таким чином через схожу назву, була спроба збільшити ажіотаж, навколо JavaScript).

Комісія EcmaScript (ES), яка слідкувала щодо підтримки різних версій мови, у різних версіях браузерах, так з’явився стандарт (специфікація) – що слідкує за розвитком самого JavaScript. Якщо коротко, не заглиблюючись в історичні деталі створення.

До певного часу, JavaScript не користувалась великою популярність, на відміну своєї бібліотеки  jQuery, яка була спробою запровадити однакову підтримку в браузерах та полегшити роботу з елементами DOM, додаванням анімації, обробкою подій на сторінці. Проте, на сьогоднішній час, із  стрімким розвитком і популярністю JS та нових фреймворків (React, Angular, Vue), jQuery і надалі використовується на великій кількості сайтів та застосовується  у створенні нових сайтів під певні завдання.

2009 рік – розроблений Node.js. Cерверна мова програмування на базі JS, що дозволяє створювати серверну частину додатку. Автор Раян Далом.

У 2015 році, відбувся прорив, версія EcmaScript 2015, він же ES6. Нова версія додала багато нових оновлень, можливостей, що зробило з JavaScript потужний інструмент, повноцінну мову програмування.

У 2020 році, займає одне з лідируючих позицій, серед мов програмування у вебі (front-end та back-end). Крім, цього за допомогою JavaScript, можна створювати мобільні додатки та десктопні застосунки.

Короткий підсумок.

Разом з HTML та СSS, JavaScript став невід’ємною частиною вебу, який і досі розвивається.

У наступній статті, ми підключимо свій перший скрипт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to top