Базові навички в PHP необхідні для того, щоб розпочати роботу з CMS WordPress, так як дана система написана саме на цій мові програмування. PHP – це широко використовувана мова сценаріїв загального призначення з відкритим вихідним кодом з можливістю створення HTML документів з впровадженими командами PHP.
Розробка WordPress шаблонів та написання плагінів, теж відбувається саме на PHP (разом з HTML, CSS, JS). Тому, це must have для WordPress розробників, які хочуть оволодіти даною системою, знати, хоч на базовому рівні, синтаксис php, бути знайомими з функціями, розуміти як працюють цикли, конструкції if else. Ось про що, йтиметься в даній серії статей.
Необхідний інструментарій
Для написання Php коду, нам потрібен редактор коду. Обирайте будь-який, який вам до вподоби. Раджу спробувати безкоштовний редактор – Visual Studio Code. Ознайомитись із даним редактором, можна у моїй статті, ось тут (cкоро буде посилання на статтю).
Друге. Для роботи з PHP, нам потрібен локальний сервер. Для початківців, рекомендую Open Server, локальний веб-сервер для Windows. В статті “Як встановити WordPress на локальний сервер”, ви можете ознайомитись із процесом встановлення його на ваш ПК.
Тепер, нам потрібно створити віртуально папку в директорії domains (там зберігаються усі наші проекти на локальному сервері), де ми будемо писати код, – наприклад basicPHP та відкрити її у редакторі коду.
Створюємо перший PHP скрипт
В редакторі коду, створюємо файл з розширенням .php, із назвою, наприклад index.
Для того, щоб php працював в даному файлі, увесь код має бути всередині початкового та кінцевого тегів <?php і ?>
<?php
// тут пишемо php код
?>
Давайте напишемо та запустимо наш php скрип, який виведе нам повідомлення в бразері в за допомогою оператора виводу echo.
<?php
echo "Hello, world";
?>
Тепер, як нам запустити даний скрипт, який знаходиться в index.php?
Для цього нам потрібно, якщо ви користуєтесь Open Server, запустити його і в контекстному меню, знайти папку, яку ми створювали для написання коду, нагадаю, в нас це була папку basiсPhp.
Другий варіант. В адресному рядку браузера, написати назву папки – basicphp та натиснути enter. Результат буде однаковим (файл з назвою index, означає що він завантажується першим, тому в браузерному рядку, нам не обовязоково писати ось так – basicphp/index
Так, ми вивели повідомлення Hello, world, запустили наш перший скрипт на php, для роботи якого, потрібен сервер. В нашому випадку, локальний сервер.
У наступній статтій, ми продовжимо вивчення PHP, ознайомимось із його базовим синтаксисом.