Причини встановлення CMS WordPress на локальний сервер
Основною, найбільш популярною причиною, чому вам знадобиться встановити WordPress локально на ваш комп’ютер – це необхідність постійного тестування проекту на сумісність з новими функціями, які ви хочете застосувати на вашому реальному проекті, перевірити сумісність плагінів, тем оформлення перед встановленням на бойовий проект. Якщо ви внесете зміни на ваш сайт, які попередньо не були протестовані, може виникнути ситуація, що на сайті будуть помилки у роботі, або навіть, він не буде доступний для ваших відвідувачів. Що в свою чергу, кожна хвилина такого простою, несе як репутаційні так і фінансові втрати для вас, чи вашого бізнесу.
Необхідний інструментарій
Для того, щоб встановити WordPress локально, нам потрібен локальний сервер, – середовище, за допомогою якого, ми можемо реалізувати свій сайт без виходу в Інтернет.
На сьогодні, є багато різних інструментів за допомогою, яких можна це зробити, як для Windows, так для Mac OS. У даній статті, ми будемо встановлювати WordPress локально за допомогою OpenServer, який працює на платформі Windows. Даний інструмент, – це портативна серверна платформа, створена спеціально для веб-розробників. Більш детально, ознайомитись з програмою та завантажити її, можна на офіційному сайті www.ospanel.io
Переходимо на сайт та завантажуємо програму ( в даній статті, використовувалась версія 5.3.7). Можете обрати, як повну версію, так і базову. Для роботи, нам достатньо і базової версії.
Архів програми після завантаження із сайту.
Після чого, встановлюємо локальний сервер у папку (в моєму випадку тека під назвою OpenServer, на диску D).
Переходимо в в папку, де бачимо ярлики запуску сервера в залежності від версії операційної системи Windows (32 та 64 бітна)
В новій версії буде тільки один ярлик, для запуску програми, ось такого виду.
Спершу нам потрібно створити директорію, де буде розміщуватись наш локальний сайт. Всі сайти, які ви можете розміщувати на локальному сервері з використанням OpenServer зберігаються в папці domains.
Cтворюємо директорію нашого сайту, наприклад website.
Як відомо, WordPress написаний з використанням мови PHP, яка працюємо у зв’язці з базою даних MySQL. Саме її нам потрібно створити перед процедурою встановлення.
Тому, запускаємо локальний сервер за допомогою ярлика (залежно від версії, ярик може відрізнятись), після чого у вас на ПК чи ноутбуці, з’явиться іконка запуску у вигляді червоного прапорця.
Натискаємо на неї правою клавішею мишки, перед нами відкривається контекстне меню, де обираємо пункт – Запустити.
Сервер запущений – іконка на панелі змінила свій колір з червоного на зелений.
Далі нам потрібно створити базу даних MySQL. В меню програми, обираємо Додатково – PhpMyAdmin.
В браузері відкривається вікно входу в панель управління базами даних. За замовчуванням, ім’я користувача root. Пароль, в новій версії програми – теж root, в старих версіях програми, пароль вводити не потрібно.
Натискаємо Виконати. Ми увійшли в PhpMyAdmin, де можемо створювати бази даних, створювати користувачів баз даних.
В деталі заглиблюватись не будемо. Нам, для встановлення WordPress локально, достатньо обліковий запис користувача root, який створений за замовчуванням в OpenServer.
Якщо ви плануєте, переносити ваш локальний сайт на реальний хостинг, обов’язково створіть новий обліковий запис користувача із ім’ям, паролем та правами доступу. Цей процес ми розглянемо у іншій статті, коли буде встановлювати WordPress на хостинг.
Переходимо у вкладку Бази даних, створюємо базу даних. Для цього нам потрібно ввести назву бази даних, латиницею, вибрати кодування utf-8 general ci. Натискаємо створити. База даних готова. Тепер можемо розпочати процедуру встановлення.
Процес встановлення
Далі нам потрібно завантажити саму систему управління контентом (CMS) WordPress. Для цього переходимо на офіційний сайт uk.wordpress.org та завантажуємо архів з файлами собі на комп’ютер.
Після чого, переносимо усі файли з архіву в папку директорію нашого локального сайту, яку ми створювали. В моєму випадку це тека website. Ви ж використовуйте, довільну назву.
Далі перезапускаємо локальний сервер, для того щоб у меню OpenServer появився ярлик запуску нашого сайту під назвою website (назва папки, яку ми створювали раніше і переносили туди файли WordPress.
Натискаємо на ярлик назви нашого сайту – website, далі відкривається вікно початку інсталяції WordPress. Натискаємо вперед.
Тут нам потрібно ввести дані підключення до бази даних, яку ми створювали попередньо в PhpMyAdmin. В моєму випадку це база даних website, користувач за замовчуванням root, пароль теж root (для старших версій, в поле пароль нічого не вводимо), хост бази даних залишаємо без змін, табличний префікс, теж не змінюємо (коли плануєте переносити локальний сайт на хостинг, раджу змінити префікс). Натискаємо Відправити.
У повідомленні вказано, що ми ввели правильні дані доступу до бази даних (якщо ви помились, буде помилка, яка вказує на те, що не можливо з’єднатись з базою даних, будь-те уважні), натискаємо Почати встановлення.
Наступним кроком, нам потрібно ввести інформацію, яку ми можемо змінити згодом. Введіть ім’я користувача, який буде використовуватись при вході в адмін панель та пароль (запишіть або запам’ятайте ці дані). Підтверджуємо використання слабкого паролю, вводимо наш емейл, можна будь-який, тестовий (при встановленні на хостинг, вводь ваш реальних email), видимість для пошукових систем, можете поставити галочку, можна і ні, сайт у нас буде тільки на пк, пошукові системи не матимуть доступу до нього).
Натискаємо – Встановити WordPress.
Рекомендація. Коли ви плануєте переносити локальний сайт на хостинг, ніколи, в жодному разі не використовуйте ім’я користувача admin та пароль, на кшталт 123456, ваш сайт буде легкою здобиччю для злому.
Якщо ви все зробили правильно, я вас вітаю, ви встановили WordPress на локальний сервер.
Тепер, залишається увійти в адмін панель сайту, використовуючи ім’я користувача та пароль, який ми вказували на попередньому кроці.
Натискаємо увійти.
Ласкаво просимо до WordPress! Тепер і ви знаєте як встановити WordPress на локальний сервер. Далі ми поговоримо про першочергові налаштування, які потрібно зробити, одразу після встановлення та ознайомимось із адмінкою WordPress.
Якщо у вас виникли, запитання, задавайте їх у коментарях, і я постараюсь вам відповісти.