Записи та сторінки в CMS WordPress

Тепер, коли ви знайомі з адмінкою WordPress, ви готові розпочати створення та публікацію свого контенту. В цій статті, ми розглянемо два основних типи контенту, включеного в WordPress за замовчуванням, публікації та сторінки.

Перш ніж розпочати, важливо зрозуміти різницю між записами (вони ж публікації, пости) та сторінками в WordPress.

Для цього давайте подивимось на наш вебсайт, який зараз використовує поточну тему за замовчуванням для WordPress, що називається Twenty Twenty.

Чесно кажучи, вигляд не зовсім такий, якби нам хотілось. Але коли ця тема повністю налаштована, наповнена контентом, вона насправді може виглядати приблизно так, ба навіть краще.

Головна сторінка має свій заголовок та меню навігації вгорі.

І коли ми прокручуємо сторінку вниз, ви бачите різні розділи, включаючи текст із налаштованими блоками та фотогалерею, цитату. Тепер ви можете налаштувати ці блоки або розділи, так щоб створити майже будь-який тип вебсайту, який вам потрібно.

В нижній частині сторінки ми бачимо два віджети. Пошук та текстовий віджет з графіком роботи (створений просто для прикладу).

Ці блоки з’являться внизу кожної сторінки вашого вебсайту. Тепер цей демонстраційний сайт включає в себе блог із списком публікацій чи статей у хронологічному порядку з найсвіжішою статтею вгорі.

За замовчуванням на сторінці блогу відображається лише короткий уривок вмісту, який міститься у публікації. Але якщо натиснути заголовок публікації в блозі, ви можете прочитати статтю в повному обсязі.

Запис (публікація, пост)

Отже, публікації – це записи в блогах або статті, і їм можна призначити ключові слова чи категорії, що полегшує вашим читачам пошук усіх пов’язаних публікацій блогу, що містять одне й те саме ключове слово чи категорію.

Сторінка (page)

Сторінки, з іншого боку, зазвичай використовуються для статичного вмісту або вмісту, який змінюється не дуже часто. На цьому вебсайті одним із прикладів є сторінка Про компанію, яка містить деяку інформацію про компанію та членів їхньої команди.

Ще один поширений приклад – сторінка контактів, яку ви, мабуть, бачили на більшості сайтів. Сторінки, як правило, включаються в основне меню навігації сайтів. Ви також можете створити вебсайт, який складається лише зі сторінок.

Висновок

Отже, як ви бачите, WordPress дозволяє використовувати будь-яку комбінацію статичних сторінок та публікацій в блозі  та створити будь-який тип сайту, який вам потрібно.

В наступній статті, ми розглянемо абсолютно новий редактор Gutenberg за допомогою якого, створимо свій сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to top